رشد عضلات بازو، با حرکت جلو بازو دمبل چکشی

نحوه انجام جلو بازو دمبل چکشی

حرکت جلو بازو دمبل چکشی (Standing Hammer Curl) یک حرکت تک مفصلی مناسب برای رشد بازو و ساعد بوده و در آن عضله بازویی زند فوقانی که وظیفه خم کردن آرنج را دارد درگیر است و جنس حرکت از نوع حرکات کشیدنی یا PULL میباشد. همچنین موجب توسعه عضلات دوسر بازویی ، بازویی قدامی و در قسمت پایین تر عضله بازکننده مچ دست می شود.

wodino-dumbbell-hammer-curl
Dumbbell hammer curls

آناتومی اجرا:

1.یک جفت دمبل را در حالت نشسته یا ایستاده در کنار بدن قرار دهید و دمبل ها را طوری بگیرید که شست ها به سمت بالا قرار داشته باشد یا به عبارتی کف دست ها رو به هم باشد (به صورت موازی).

2. آهسته و کنترل شده ، آرنج ها را همزمان خم کرده و دمبل ها را به سمت بدن بالا بیاورید تا تنش در داخل ساعد ها و بازو ها ایجاد شود.

3.بازو ها را در قسمت بالایی حرکت منقبض کرده و سپس به آهستگی دمبل ها را به حالت شروع بازگردانید.

همچنین می توانید این حرکت را با هالتر چکشی ، کش مقاومتی ،سیمکش و یا روی نیمکت های شیب دار و یا تک دست اجرا کنید که تغییر و تنوع در اجرای آن به تجویز مربی و جایگاه آن در برنامه تمرینی ، سابقه ورزشکار و هدف تمرین مرتبط می باشد.

از مزایای حرکت جلو بازو دمبل چکشی تمرکز بر تقویت بیش تر روی سر کوتاه عضله دو سر بازویی و ارتقا قدرت و فرم عضلات جلویی بازو و قدرتمند شدن گیرش در مچ دست ها مخصوصا در حرکات اصلی تر و چند مفصلی مانند تمرینات زیر بغل در بالا تنه و ددلیفت در پاها میتوان اشاره کرد و همچنین برای ورزشکاران رشته های مبارزاتی یا رقابتی مانند کشتی ،جودو و ژیمناستیک و در ورزشهای رکوردی مانند وزنه برداری ،پاورلیفتینگ و …حائز اهمیت است.

نحوه اجرای صحیح و دقت در انتخاب میزان وزنه یا مقاومت و کنترل سرعت اجرا از نکات مهمی است که باید برای پیشگیری از آسیب به آن توجه کرد و نباید در حین اجرا بازو ها را تاب داد یا مچ دست ها چرخش داشته باشد.

samannouri

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *